Frequently Asked Questions (FAQs) about Immigration Topics, including:
- Refugee Admission and Asylum Protection
- Humanitarian Parole and Uniting for Ukraine
- Border Crossing Procedures — the U.S. border is currently CLOSED
- Temporary Protected Status
- Non-Immigrant Visas
- Immigrant Visas and Permanent Residence in the U.S.
- Additional Questions about Immigration to the U.S.
This document was prepared by licensed attorneys for informational purposes only and should not be used as legal advice. Please consult a knowledgeable immigration attorney to obtain legal advice about your own situation.
Цей документ підготовлено ліцензованими адвокатами виключно з інформаційною метою. Не використовуйте цей документ як юридичну пораду. Рекомендується проконсультуватися з кваліфікованим імміграційним адвокатом, щоб отримати юридичні поради щодо вашої ситуації.
Этот документ был подготовлен лицензированными адвокатами исключительно в информационных целях. Не используйте этот документ в качестве юридической консультации. Рекомендуется проконсультироваться со знающим иммиграционным адвокатом, чтобы получить юридическую помощь в отношении вашей собственной ситуации.
Прийом біженців та надання притулку
На жаль, втеча від війни не є достатньою характеристикою для отримання статусу біженця в США. Для осіб які не можуть продемонструвати переслідування в минулому або обґрунтовані побоювання майбутнього переслідування в Україні через свою расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи чи політичні погляди, буде дуже важко кваліфікуватися як біженець згідно з імміграційною справою США закони.
Але якщо ви вважаєте, що у вас є законні підстави подавати заяву про надання притулку, ви можете проконсультуватися з імміграційним адвокатом щодо вашої конкретної ситуації. Наразі заява про надання притулку розглядається протягом 3-4 років чи більше.
Можливо. Громадяни України, які тікають з рідної країни через війну, переслідування або стихійне лихо, можуть претендувати на захист за категорією, визначеною Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Для українців, які хочуть отримати статус біженця, УВКБ ООН проводить первинну перевірку в країні їхнього поточного проживання, щоб визначити, чи відповідають вони категорії біженців, визначену міжнародним правом.
Особи не можуть звертатися безпосередньо до Сполучених Штатів про надання в’їзду біженця.
Особи, визначені УВКБ ООН як біженці та потребують переселення до США, направляються до Державного департаменту США, задля визначення можливості претендувати на в’їзд через Програму прийому біженців США. Для деяких категорій в’їзду біженців ви маєте отримати направлення безпосередньо від посольства США, розташованого в країні вашого поточного перебування.
Отримавши направлення, вам допоможуть із заповненням заяви, після чого, за кордоном, представник Служби громадянства та імміграції США (USCIS) проведе з вами співбесіду, де і визначить, чи маєте ви право на переселення як біженець. Кожного заявника перевіряють, щоб визначити, чи відповідає він/вона одному з трьох пріоритетів США для в’їзду біженців:
Пріоритет перший: Особи, які потребують серйозного захисту, або ті, для кого не існує іншого довготривалого рішення. Зверніть увагу: Цей клас пріоритету надається рідко.
Пріоритет другий: групи, спеціально відібрані Державним департаментом для групового звернення. Сюди входять особи з деяких визначених країн, що були ідентифіковані як ті, що мають «особливе занепокоєння» для Сполучених Штатів, а також особи певних релігійних груп, що традиційно зазнавали утисків у своїх країнах. Наразі Україна не визначена, як країна другого пріоритету.
Пріоритет третій: родичі (батьки, подружжя або неодружені діти до 21 року) біженців, які вже переселилися до Сполучених Штатів.
Статус біженця (Refugee) — це форма захисту, яка може бути надана особам, які відповідають американському законодавчому визначенню «біженця» та ще не перебувають у США або у пункті перетину кордону до США. Біженці можуть перебувати на батьківщині або в іншій країні (але не шукають переселення на постійне проживання у країні свого перебування).
Статус притулку (Asylum) — це форма захисту, доступна для людей, які відповідають законодавчому визначенню «біженця» у США і які вже перебувають у США або шукають в’їзду на кордоні США.
Особа може подати заяву про надання притулку в Сполучених Штатах незалежно від країни походження або поточного імміграційного статусу. Щоб подати заяву про надання притулку, заявники мають показати, що вони не можуть повернутися на батьківщину, оскільки бояться переслідувань. Їм необхідно довести, що шкода була, чи можливо буде, заподіяна урядом їхньої країни, або певною особою чи групою, від яких уряд їхньої країни не може їх захистити. Щоб кваліфікуватися на притулок, переслідування також має бути значним, наприклад, незаконне або політичне ув’язнення, катування, порушення прав людини, фізичне насильство або якийсь вид тяжкої нефізичної шкоди.
Кожна заява про надання притулку розглядається індивідуально на основі унікальних фактів та обставин заявника. Деяким людям надається притулок, а іншим ні. Також у притулку буде відмовлено всім, хто брав участь у терористичній діяльності або вважається загрозою безпеці США.
Так, але ви повинні подати заяву про надання притулку та про призупинення депортації (Форма І-589) протягом одного року після прибуття до Сполучених Штатів.
Особи, які отримали Тимчасовий Захищений Статус (Temporary Protected Status, TPS) або тимчасовий гуманітарний дозвіл на в’їзд, можуть подати заяву на отримання політичного притулку після закінчення річного терміну з часу їх в’їзду до США, якщо їх заява буде подана в прийнятний термін.
Невелика кількості осіб може мати виключення з однорічного терміну, згідно нещодавнього позову (угода про груповий позов Мендес-Рохас). Особи, які у минулому перетнули кордон у пошуках притулку (але були зупинені та не проінформовані про своє право на пошук притулку протягом року після перетину кордону) можуть кваліфікуватися на виключення з обмеження про однорічний термін подачі, у випадку, якщо вони подали заяву до імміграційного суду чи Служби з громадянства та імміграції США (USCIS) до 22 квітня 2022 року. Це виключення навряд стосується більшості громадян України, які прибули нещодавно.
Всі інші, хто подає заяву на притулок після перебування у США більше одного року, мають довести існування виняткових обставин, які завадили їм подати заяву раніше, або зміну обставин, яких раніше не існувало, що надають підставу просити притулку.
Заява про надання притулку не надає права на роботу в США. Але, якщо притулок вже надано, тоді право на роботу надається автоматично. Особа, яка подала заяву про надання притулку, але ще не отримала рішення, може подати заяву про дозвіл на працевлаштування за Формою І-765 150 днів після подання заяви про надання притулку.
Ви можете включити дружину або чоловіка та дітей, які перебувають у США, до своєї заяви про надання притулку на момент подачі заяви або в будь-який час до прийняття остаточного рішення по вашій справі про притулок. Щоб включити вашу дитину до заяви, дитина має бути молодше 21 року та не перебувати у шлюбі.
Якщо вам було надано притулок, ви можете подати клопотання про перевезення вашого чоловіка/дружини та дітей до Сполучених Штатів за Формою І-730, подавши клопотання про біженців/родичів, які отримали статус біженця. Щоб включити вашу дитину до вашої заяви, дитина має бути молодше 21 року та не перебувати у шлюбі. Ви повинні подати клопотання протягом двох років після надання притулку, якщо немає гуманітарних причин для виправдання цього терміну.
Ви можете подати заяву на отримання дозволу на постійне проживання у США, відоме як Грін-карта, через рік після надання притулку. Щоб подати заяву на отримання Грін-карти, необхідно подати заяву на реєстрацію постійного місця проживання або на зміну статусу за Формою І-485. Ви маєте подати окремий пакет заяв для кожного члена сім’ї, який отримав притулок згідно вашої справи.
Тимчасовий гуманітарний дозвіл та вʼїзд через програму «Єднаймося для України» (“Uniting for Ukraine”)
Тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд (Humanitarian Parole) — це право на в’їзд, що надається деяким негромадянам, які в іншому випадку не мали б права на в’їзд до США, через вагомі надзвичайні ситуації або з нагальних гуманітарних причини. Особа також може подати заяву на одноразовий в’їзд з певною метою, наприклад, для отримання медичної допомоги, відвідування хворого члена сім’ї, відвідування похорону члена сім’ї або свідчення у судовій справі США.
Тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд (Humanitarian Parole) дозволяє людині тимчасово проживати в США, не боячись депортації. Однак важливо розуміти, що тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд не надає людині імміграційного статусу. Оскільки тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд не є юридичним статусом, особа, яка перебуває в США на таких умовах, повинна буде або повторно подати заяву на інший термін дозволу до закінчення поточного терміну, або вибрати інший правовий статус та подати відповідну заяву, або виїхати зі Сполучених Штатів.
Тимчасовий гуманітарний дозвіл на вʼїзд (Humanitarian Parole) — це право на в’їзд, що надається деяким негромадянам, які в іншому випадку не мали б права на в’їзд до США, через вагомі надзвичайні ситуації або з нагальних гуманітарних причини, що можуть включати пошук притулку чи допомогу від катаклізмів, переслідувань, невідкладних медичних проблем та інших нагальних обставин. Особа також може подати заяву на одноразовий в’їзд з певною метою, наприклад, для отримання медичної допомоги, відвідування хворого члена сім’ї, відвідування похорону члена сім’ї або свідчення у судовій справі США.
Притулок (Asylum protection) — це правовий статус, що надається певним особам, які довели, що вони зазнали переслідувань, або бояться цих переслідувань у своїй країні, чи то урядом країни, чи особою або групою, від якої уряд їхньої країни не може захистити.
Так, громадяни України мають подавати заяви на гуманітарний дозвіл на в’їзд та перебування через програму “Єднаймося для України”. Кваліфікуватися на цю програму, мають право громадяни України, які проживали в Україні до 11 лютого 2022 року включно. Заявники по цій програмі мають бути спонсоровані особою або організацією, що знаходиться у Сполучених Штатах та згодна надати фінансову підтримку на час їхнього перебування у США.
Заявники мають пройти вакцинацію та виконати інші необхідні вимоги з охорони громадського здоров’я. Заявники також мають пройти біометричну та біографічну перевірку, а також перевірку безпеки.
“Єднаймося для України” – це спеціальна програма, створена для громадян України, які тікають від війни, щоб в’їхати у Сполучені Штати на термін до двох років за гуманітарним дозволом на в’їзд без оформлення традиційної імміграційної чи гостьової візи. Заявникам необхідно мати спонсора, щоб розпочати процес та бути затвердженими. Заявники, які були затверджені для подорожі у Сполучені Штати по цій програмі отримають гуманітарний дозвіл на в’їзд та перебування (humanitarian parole).
Ні. З 25 квітня 2022 року громадянам України не будуть видавати гуманітарний дозвіл на в’їзд на кордоні США. Департамент внутрішньої безпеки (Department of Homeland Security) доручив, що починаючи з 25 квітня 2022 року громадянам України, які прибули на кордон США без дійсної візи чи без попередньої авторизації на в’їзд до Сполучених Штатів по програмі “Єднаймося для України” може бути відмовлено у в’їзді та направлено на подання заяви по цій програмі.
Вам не потрібно мати родичів чи знайомих, але вам необхідно мати спонсора у Сполучених Штатах.
Особи чи організації які погоджуються виступити спонсорами для осіб з України для гуманітарного дозволу на в’їзд мають подати підтвердження спроможності фінансової підтримки на час перебування особи у США.
Особа, що намагається отримати гуманітарний дозвіл на в’їзд може мати більше одного спонсора для підтвердження фінансової підтримки.
Подання заяви повністю електронне як для спонсора, так і для громадян України бенефіціарів (заявник, що намагається в’їхати до США). Спочатку, спонсор з США (особа чи організація) має подати Форму І-134 – декларація фінансової підтримки, через онлайн портал Служби з імміграції та громадянства (USCIS). Спонсорам необхідно буде вказати конкретну інформацію про громадянина (громадян) України, спонсорами яких вони будуть виступати.
Після того, як спонсор буде затверджений Службою з імміграції та громадянства (USCIS), заявник громадянин України отримає сповіщення від Служби про наступні кроки процесу. Потім, заявнику громадянину України необхідно буде заповнити заяву в електронному вигляді на запит авторизації поїздки до США та гуманітарний дозвіл на в’їзд. Цей процес не вимагає співбесіди у консульстві США.
Особа, яка має правовий статус у Сполучених Штатах або особа, що в’їхала до США за гуманітарним дозволом, чи особа, що отримала акт відстроченої дії або Відкладений примусовий виїзд (DED) може бути спонсором для бенефіціара з України.
Наступні приклади осіб, які можуть бути кваліфікованими на спонсорство включають:
- Громадяни Сполучених Штатів Америки
- Законні постійні, тимчасові та умовні мешканці США
- Неіммігранти у правовому статусі (тобто ті, які зберігають неімміграційний статус і не порушують жодних положень чи умов статусу неіммігранта
- Шукачі притулку, біженці та отримувачі дозволу на в’їзд
- Отримувачі Тимчасового статусу захисту (TPS)
- Бенефіціари Акту відтермінованої дії (включно з DACA) або Відкладений примусовий виїзд (DED)
Так, кілька осіб можуть об’єднатися, щоб мати можливість фінансово підтримати одного чи більше бенефіціарів з України. У такому випадку, головному спонсору необхідно подати Форму І-134 Свідчення про намір надавати матеріальну підтримку та включити на подання підтвердження, що демонструє джерело та ресурси наданих додадткових спонсорів та прикріпити заяву, що пояснює намір спільної відповідальності.
Так, недержавна організація (НДО) може виступити спонсором для одного або більше бенефіціарів з України. Якщо організація чи інший юридичний суб’єкт надає фінансові або інші послуги зазначеній особі для надання підтримки, така інформація має бути подана як частина підтвердження до Форми І-134 Свідчення про намір надавати матеріальну підтримку. Ця інформацію буде врахована для визначення спроможності підтримки вказаного бенефіціара.
Однак, Форма І-134 Свідчення про намір надавати матеріальну підтримку вимагає підпису фізичної особи. Організації чи юридичні суб’єкти не можуть виступати у якості спонсору у Формі І-134
Особи чи організації, що зацікавлені у спонсорстві для бенефіціарів з України, але не мають особистих знайомств яким необхідна допомога, можуть зареєструватися на спонсорській платформі Welcome Connect, щознаходиться за адресою https://welcomeus.service-now.com/sponsor?id=welcome_user_registration&sys_id=a70b036347f3c110f967ca5c346d43be. Ця платформа поєднує потенційних спонсорів з потенційними бенефіціарами з України.
Спонсор у Сполучених Штатах має розпочати процес подачі заяви за програмою “Єднаймося для України”, заповнивши Форму І-134 (Декларація фінансової підтримки) через Службу імміграції та громадянства (USCIS), вказавши інформацію про себе та громадянина України, спонсором якого він/вона виступає. Спонсорів перевірятиме уряд США, щоб переконатися у їхній спроможності підтримати громадян України та захистити їх від потенційної експлуатації.
Разом із заявою спонсор має надати письмове свідчення про намір надавати матеріальну підтримку (affidavit of support), фінансові документи, що підтверджують його/її прибутки та звіт про майно. Супроводжуючі документи, що письмово підтверджують намір надати підтримку, можуть містити підтвердження громадянства США, виписки з банківського рахунку, лист від роботодавця, звіт про майно.
Приклади типів підтримки бенефіціарів, які спонсори мають враховувати, розглядаючи їхню здатність виконати це зобов’язання, включають:
- Прийняти бенефіціарів після прибуття у Сполучені Штати та доставити їх у визначене місце проживання.
- Забезпечення належним та безпечним житлом на період дії гуманітарного дозволу, а також основними речами першої необхідності.
- У відповідних випадках допомога бенефіціару в оформленні необхідних документів, наприклад, що стосуються дозволу на працевлаштування, картки соціального страхування та послуг, на які вони можуть мати право
- Забезпечення необхідної медичної допомоги та медичних потреб бенефіціара протягом дії дозволу
- За потреби, допомога бенефіціару у доступі до освіти, вивченні англійської мови, працевлаштуванні та зарахуванні дітей до школи.
Потенційні бенефіціари з України мають надати біографічні та біометричні дані уряду США задля здійснення процесу перевірки службами безпеки. Особи будуть перевірені через міжвідомчу розвідку, правоохоронні органи та через органи боротьби з тероризмом. Всі, хто не пройдуть ці перевірки, що здійснюються за кордоном, не будуть авторизовані для подорожі до Сполучених Штатів.
Після прибуття до пункту пропуску, кожна особа буде перевірена Митною та прикордонною службою (СВР) задля додаткової перевірки, включаючи біометричний скринінг. Всі, кого буде виявлено такими, що становлять загрозу національній чи громадській безпеці, буде відправлено до Імміграційної та митної служби США (ІСЕ).
Заявники також мають підтвердити попередні щеплення від кору, поліомеліту, та КОВІДу-19. Особи, які не були щеплені попередньо, мають отримати першу дозу необхідних щеплень до того, як вони отримають дозвіл на подорож до США.
Додатково, бенефіціари що отримали дозвіл на вʼїзд до США за програмою «Єднаймося для України» повинні протягом 90 днів від часу вʼїзду заповнити медичне свідоцтво про те, що вони пройшли перевірку на туберкульоз та отримали додаткові щеплення, у разі необхідності. Бенефіціари також повинні посвідчити перевірку на туберкульоз їх неповнолітніх дітей протягом 90 днів від дня прибуття до США, навіть якщо дитина молодша ніж 2 роки і підпадає під виняток щодо перевірки на туберкульоз. Бенефіціари відповідають про оплату щеплень та перевірки на туберкульоз, включно аналізу крові IGRA на присутність туберкульозу.
Бенефіціари, у яких було виявлено туберкульоз, повинні прийняти необхідні заходи, включаючи додаткові аналізи, такі як рентген, ізоляцію та лікування.
Є інші вимоги щодо подорожей. які визначені Центрами контролю та профілактики захворювань (CDC), зокрема тестування на КОВІД-19 перед подорожжю.
Близькі члени сім’ї, які визначені як бенефіціари можуть також отримати спонсорство через програму “Єднаймося для України”. Сюди входять чоловік/дружина, цивільний партнер(ка) громадянина України та їхні неодружені діти віком до 21 року. Будь ласка, зверніть увагу, що дитина до 18 років має подорожувати до США з кимось із батьків або законним опікуном, щоб скористатися цією програмою.
21 листопада 2022 року USCIS оголосило, що українцям, умовно-достроково звільненим, і членам їхніх сімей, які відповідають вимогам, не потрібно чекати, поки USCIS затвердить їхню заявку на отримання дозволу на працевлаштування, перш ніж вони зможуть працювати в Сполучених Штатах протягом 90 днів. Вони можуть показати роботодавцю непрострочену форму I-94. Особи, які отримали свою форму I-94 під час умовно-дострокового звільнення в Сполучені Штати, повинні відвідати веб-сайт митної та прикордонної служби США (CBP), щоб переглянути та роздрукувати копію своєї форми I-94.
Українці повинні мати непрострочену форму I-94 з класом допуску «UHP» («Український гуманітарний умовно-достроково звільнений», прийнятий через «Uniting for Ukraine») або «DT» (достроково-достроково звільнений, якому надано умовно-дострокове звільнення в пункті в’їзду або в районному офісі). Вони можуть пред’явити свою форму I-94 як прийнятну квитанцію, щоб підтвердити свою особу та підтвердити свій дозвіл на працевлаштування для цілей перевірки форми I-9 права на роботу. Зауважте, що для українців, прийнятих за класом «DT», I-94 має бути видано між 24 лютого 2022 року та 30 вересня 2023 року та вказувати Україну як країну громадянства в документі.
Квитанцію I-94 можна використовувати протягом перших 90 днів роботи після дати найму працівника. Українські умовно-достроково звільнені, які планують працювати довше 90 днів, повинні подати заяву на дозвіл на працевлаштування (EAD). Щоб отримати фізичний EAD, українські умовно-достроково звільнені повинні подати форму I-765 до USCIS онлайн або поштою.
Аби подати заяву на отримання дозволу працювати, ві повинні заповнити форму I-765, Дозвіл на отримання дозволу на роботу (Application for Employment Authorization Document (EAD)). Щоб заповнити цю форму онлайн, перейдіть на сайт USCIS: https://www.uscis.gov/i-765
Якщо ви подаєте заяву будучи отримувачем тимчасового гуманітарного дозволу на вʼїзд (включаючи за програмою “Єднаймося для України”, вкажіть у графі 27 категорію (с)(11). Додайте до вашої заяви такі документи:
- 2 фотографії паспортного розміру
- копію першої сторінки вашого паспорту та сторінки, де стоїть печатка про вʼїзд до США, якщо у вас така печатка є
- копію вашої форми І-94 (обидві сторони). Якщо ві не получили цю форму на кордоні, роздрукуйте її з цього сайту: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/recent-search
Кожна особа, яка хоче отримати дозвіл на роботу, має подавати заяву І-765 окремо.
Позначте галочками пункти 14 і 15 у формі І-765 для того щоб отримати нову картку соціального страхування, навіть якщо ви попередньо отримали номер або картку соціального страхування не призначену для роботи.
21 листопада 2022 року USCIS оголосило, що українцям із гуманітарним умовно-достроковим звільненням не потрібно буде сплачувати збір за подачу початкової заявки на дозвіл на працевлаштування (EAD), якщо їхню форму I-765 буде відправлено поштою, починаючи з 21 листопада 2022 р. (і на поштовому штемпелі зазначено дату 21 листопада або пізніше) або подано онлайн, починаючи з 5 грудня 2022 р.
Щоб отримати звільнення від сплати збору під час надсилання початкової паперової заявки на отримання документа про дозвіл на роботу, введіть таку інформацію у форму I-765:
Виберіть «Початковий дозвіл на прийняття на роботу» (частина 1, пункт 1.a.);
Введіть «Україна» в:
Країна громадянства (частина 2, пункти 18.a. та 18.b.), та/або
Країна народження (частина 2, пункт 19.c.);
Введіть «C11» у категорії відповідності (частина 2, пункт 27.); і
Подавати без оплати.
Щоб отримати звільнення від сплати збору під час подання початкової заявки на отримання документа про дозвіл на працевлаштування в Інтернеті, введіть таку інформацію у форму I-765 онлайн:
У розділі підстави відповідності вкажіть свою «категорію відповідності»;
Для категорії, за якою ви подаєте заяву, виберіть «c(11) Ukraine Parole» зі спадного меню;
Виберіть причину подання заявки як «Початковий дозвіл прийняти роботу»; і
Перегляньте та надішліть заявку, щоб отримати комісію в 0 доларів США.
Для осіб, які подають заявку поштою до 21 листопада або онлайн до 5 грудня, плата за заявку становить 410 доларів США.
Кандидати, яким необхідно подати форму I-765 Application for Employment Authorization (EAD) поштою до 21 листопада або онлайн до 5 грудня, які не можуть дозволити собі сплатити внесок (для себе чи членів своєї родини), можуть подати запит на звільнення від плати поштою. Під час запиту на звільнення від сплати збору можна подати лише надіслану поштою паперову форму I-765 (без онлайнових заявок). Запит на звільнення від сплати збору необхідно надіслати поштою за допомогою форми I-912 «Запит на звільнення від сплати збору», яку можна знайти тут: https://www.uscis.gov/i-912.
Форму I-912 «Запит на звільнення від збору» та форму I-765 «Заявку на дозвіл на працевлаштування» (EAD) слід надіслати на одну з наступних адрес разом із необхідною документацією:
Якщо ви надсилаєте через U.S. Postal Service (USPS), надсилайте за адресою:
USCIS
Attn: AOS
P.O. Box 805887
Chicago, IL 60680
Якщо ви використвуєте FedEx, UPS або DHL надсилайте за адресою:
USCIS
Attn: AOS (Box 805887)
131 South Dearborn-3rd Floor
Chicago, IL 60603-5517
Для сім’ї потрібно подати лише одну заяву про звільнення від сплати збору, якщо на дозвіл на роботу звертаються кілька членів сім’ї. Якщо ви подаєте заяву на звільнення від плати для вашої сім’ї, ви також повинні додати до заяви про дозвіл на роботу завірений переклад свідоцтва про шлюб та свідоцтва про народження дітей.
USCIS дозволяє українцям, які в’їжджають на умовно-дострокове звільнення з гуманітарних причин, подавати форму I-765, заявку на дозвіл на працевлаштування (EAD), онлайн, щойно їм буде дозволено в’їзд. Подаючи заявку онлайн, гуманітарні умовно-достроково звільнені отримають перевагу від пріоритетної обробки та швидше отримають дозвіл на працевлаштування.
Хоча USCIS не надає приблизний час обробки, українці, які подають онлайн, можуть отримати EAD протягом 1-2 місяців. Українці, які звертаються поштою, можуть отримати EAD протягом 1-3 місяців. Рекомендується, щоб українці, які мають право подати заявку онлайн, подали форму I-765 онлайн.
Починаючи з 21 листопада 2022 року українцям, які в’їхали до Сполучених Штатів за умови умовно-дострокового звільнення за гуманітарними обставинами, не потрібно чекати, поки USCIS опрацює їх заявку I-765, перш ніж отримати право працювати протягом перших 90 днів найму роботодавцем. Але їм знадобиться офіційний дозвіл на працевлаштування, щоб продовжувати працювати після перших 90 днів найму.
Важливо розуміти, що офіційний дозвіл на працевлаштування (EAD) не обов’язково надається всім заявникам. Кожна заявка розглядається окремо на основі причини подання заявки, тривалості часу, протягом якого заявнику було схвалено залишатися в США, та інших факторів.
Подання заяв на отримання дозволу на працевлаштування може тривати від 8 до 12 місяців.
Важливо розуміти, що дозвіл на працевлаштування не обов’язково надається всім заявникам. Кожна заява розглядається окремо в залежності від основних причини подання заявки, тривалості перебування заявника в США та інших факторів. Наразі, Служба громадянства та імміграції США має дуже довгі черги в обробці існуючих заяв, що призвело до затримки в обробці всіх існуючих заяв, включно із заявами на дозволів на роботу.
Українські громадяни яким Міністерство внутрішньої безпеки США надали чи нададуть гуманітарний дозвіл на в’їзд -можуть претендувати на деякі державні пільги. Ці пільги можуть включати готівкову допомогу через Тимчасову допомогу сім’ям, що її потребують ( Temporary Assistance for Needy Families (TANF)) або Додаткові соціальні виплати (Supplemental Security Income), медичне страхування через Medicaid та допомогу продуктами харчування через Програму додаткової допомоги з харчуванням (Supplemental Nutrition Assistance Program, SNAP).
Для більш детальної інформації щодо федеральної допомоги, пройдіть за посиланням:
https://www.acf.hhs.gov/orr/fact-sheet/benefits-ukrainian-humanitarian-parolees.
Якщо ви не підпадаєте під дію цих програм, ви можете претендувати на державні пільги від вашого штату або від агенства, що займається біженцями у вашому штаті. Ці пільги можуть включати готівкову допомогу, медичні огляди, допомогу з працевлаштуванням та інші послуги.
Деякі штати чи муніципалітети пропонують непостійним резидентам деякі пільги, в залежності від правового статусу особи. Необхідно проконсультуватися з кожним штатом чи муніципалітетом окремо щодо надання пільг.
Кожен штат також має свої закони щодо водійських посвідчень. Деякі штати дозволяють водіям з закордонними посвідченнями керувати автівками на законних підставах протягом року. Інші штати дозволяють непостійним резидентам подати на гостьове посвідчення, здавши екзамен та придбавши страхування. Зауважте, що тимчасове або гостьове водійське посвідчення не обов’язково кваліфікується як форма посвідчення особи, видана державою.
Громадяни України, які отримали тимчасовий гуманітарний дозвіл на вїʼзд можуть мати право на отримання номеру соціального страхування США. Існує два можливих шляхи: Ви можете звернутися напряму до Адміністрації Соціального Страхування, або під час подання форми І-765 на отримання дозволу на роботу (Application for an Employment Authorization Document (EAD)).
Отримувач тимчасового гуманітарного дозволу на вїʼзд, який має лише форму І-94, або печатку дозволу у паспорті, мають право подати заяву лише на неробочий номер соціального страхування (SSN). Якщо ви подаєте заяву на отримання пільг, співробітник агентства соціальної підтримки має надати вам лист-звернення до Адміністрації Соціального Страхування, який би підтвердив, що ця служба вимагає ваш SSN з метою обробки вашої заяви на отримання пільг. За наявністю такого листа Адміністрація Соціального Страхування має прийняти вашу заяву на отримання SSN.
Аби відправити заяву на неробочий SSN напряму через Адміністрацію Соціального Захисту, заповніть та роздрукуйте анкету на отримання SSN. Принесіть роздруковану анкету до найближчого відділення Адміністрації Соціального Захисту разом зі своїм паспортом, І-94, свідоцтвом про народження, свідоцтвом про одруження, та листом-зверненням від агентства соціальної підтримки. Можливо, вам необхідно буде записатися на прийом заздалегідь. Підготуйте переклади усіх необхідних документів заздалегідь.
Посилання на бланк заяви на отримання SSN знаходиться тут: https://www.ssa.gov/forms/ss-5.pdf
Вы можете знайти найближчий офіс Адміністрації Соціального Захисту за цим посиланням: https://secure.ssa.gov/ICON/main.jsp#officeResults
Ви також можете подати заяву на отримання SSN, що надається роботодавцю, під час подання заяви на отримання дозволу на роботу.. Під час заповнення форми I-765 Application for Employment Authorization Document (EAD), відмітьте поля 14 та 15 аби отримати SSN. Ви можете це зробити навіть якщо раніше вже отримали неробочий SSN. Інформація яку ви надали у цій формі буде передана до Адміністрації Соціального Захисту для видачі SSN.
Тимчасовий гуманітарний дозвіл на в’їзд (humanitarian parole) не замінює звичайних процедур та термінів оформлення візи або для обходу заборони на в’їзд через інші канали оформлення в’їзду. Оскільки тимчасовий гуманітарний дозвіл не є юридичним статусом, особі, яка перебуває в США за тимчасовим дозволом з гуманітарних міркувань, необхідно буде повторно подати заяву на новий термін дозволу до закінчення її поточного терміну, або вибрати інший правовий статус для подання заяви, або виїхати зі Сполучених Штатів.
Однак особа, яка перебуває в США на умовах тимчасового гуманітарного дозволу, може подати заявку на реєстрацію постійного місця проживання або на зміну статусу за Формою І-485
Українці, які хочуть приїхати до США за програмою «Єднаймося для України» але не мають ніяких контактів, які могли б їх спонсорувати, можуть зареєструватися на спонсорській платформі Welcome Connect як бенефіціари на цьому сайті: https://ukraine.welcome.us/connect. Ця платформа поєднує зацікавлених спонсорів із потенційними бенефіціарами з України.
Сайт Welcome.US містить матеріали по різним містам США щоб допомогти українцям дізнатися більше про допомогу яка надається у різних штатах та місцях щодо соціальної підтримки, медичному страхуванню, допомоги продуктами харчування, шкіл, навчанню англійської мови, професійному навчанню та службах працевлаштування. Відвідайте цей сайт щоб дізнатись більше: Welcome.US City Guides page
Пошуки в'їзду на кордоні США
З 25 квітня 2022 року громадянам України не будуть видавати гуманітарний дозвіл на в’їзд на кордоні США. Департамент внутрішньої безпеки доручив, що починаючи з 25 квітня 2022 року громадянам України, які прибули на кордон США без дійсної візи чи без попередньої авторизації на в’їзд до Сполучених Штатів по програмі “Єднаймося для України” може бути відмовлено у в’їзді та направлено на подання заяви по цій програмі.
Для більш детальної інформації дивіться розділ вище “Єднаймося для України”
Неповнолітня дитина (особа до 18 років) має супроводжуватися батьком/матір’ю чи дорослим, який має підтвердження правової опіки над дитиною. В ідеалі, це має бути свідоцтво про народження, що містить ім’я батька/матері.
Підтвердження про правову опіку має бути у формі судового наказу про опіку та має бути перекладений англійською мовою. Митний прикордонний патруль (СВР) може відмовитись прийняти до розгляду судовий наказ, якщо він є у наявності лише українською чи будь якою іншою мовою і на місці немає перекладача, який міг би підтвердити його зміст. Будь ласка пам’ятайте, що нотаріально завірена довіреність не є прийнятною формою підтвердження опіки.
Неповнолітня дитина, яка подорожує у супроводі батька/матері без підтвердження правової опіки, може бути розлучена з батьками та затримана.
Всі діти, які подорожують з кимось старше 18 років та не є батьками чи правовими опікунами (чи не можуть надати рішення суду про опіку), будуть розділені на кордоні. Це стосується дітей, що подорожують з бабусями/дідусями, тітками/дятьками, дорослими братами/сестрами, мачухами/відчимами, двоюридними братами/сестрами, далекими родичами, чи будь-ким з дорослих.
Поперше, їх можуть тримати у приміщеннях Митного прикордонного патруля до 72 годин. Потім, швидше за все, їх переведуть у центр ув’язнення, що керується Управлінням з Розселення Біженців (ORR), де, потенційно, їх можуть утримувати тижнями або місяцями. Після того, як неповнолітнього без супроводу взято під варту ORR, дитина може бути переміщена по всій території США до закладу, де є ліжко. Діти старші 12 років, зазвичай, відправляються у групові будинки. Діти до 12 років, зазвичай, в день перебувають у групових будинках, а вночі у прийомних сім’ях.
Після того, як неповнолітнього без супроводу переведено до ORR, управління спробує знайти когось у США, хто візьме опіку над дитиною. Чим більш віддалені стосунки з дитиною (родич, друг, незнайомець), тим більше часу знадобиться для перевірки дорослого, перш ніж видати її під опіку.
Отримати інформацію від ORR про місцезнаходження дитини надзвичайно важко. Лише батьки мають право на таку інформацію. ORR не надаватиме жодної інформацію тим, хто не є батьками, окрім підтвердження того, що дитина знаходиться під їхнім наглядом. Натомість контактна інформація абонента буде надіслана до закладу, де перебуває дитина.
Не-батьки або адвокати дізнаються, де фізично перебуває дитина, лише тоді, коли соціальні працівники ORR зв’язуються з потенційним спонсором, щоб розпочати процес перевірки для отримання опіки над дитиною.
Тимчасовий захищений статус
TPS доступний для тих громадян України, які вже перебували в США на момент або до 11 квітня 2022 року і були фізично присутні в США на постійній основі з 19 квітня 2022 року. Громадяни України, які приїхали після 11 квітня до США не мають права на статус тимчасового захисту.
TPS доступний незалежно від поточного імміграційного статусу в США, за винятком тих, хто вже є громадянином США або законним постійним резидентом (власником грін-карти). Однак, отримання TPS може бути під загрозою, якщо особа була засуджена за тяжкий злочин або два чи більше разів за дрібні злочини, скоєних у Сполучених Штатах.
Ті хто раніше подав заяву про надання притулку і має справу на розгляді, мають проконсультуватися з адвокатом, перш ніж подавати заяву на отримання притулку, оскільки між наданням притулку та TPS може виникнути негативна взаємодія.
Якщо у вас немає правового статусу після закінчення дії TPS (19 жовтня 2023 року) ви маєте виїхати з США або зіткнутися з депортацією. Департамент внутрішньої безпеки визначатиме чи змінити, чи продовжити існуюче запровадження.
Якщо TPS для України буде продовжено, вам необхідно буде повторно подати заяву на TPS до закінчення поточного терміну дії.
Ті, хто відповідає вимогам, можуть подати заяву на TPS під час періоду реєстрації, що почався 19 квітня 2022 року та закінчується 19 жовтня 2023 року.
Заявники можуть подаватися онлайн чи поштою. Щоб подати заяву онлайн, вам, або вашому адвокату необхідно податися через сайт Служби з громадянства та імміграції США (USCIS), створивши аккаунт. Ви також маєте можливість надіслати заяву поштою на відповідну адресу, зазначену на цій сторінці для штату подання, у якому ви перебуваєте: https://www.uscis.gov/humanitarian/temporary-protected-status/temporary-protected-status-designated-country-ukraine
Громадяни України також можуть зареєструватися, щоб отримати допомогу з реєстрацією TPS через некомерційну організацію, яка пропонує допомогу з поданням заяви на TPS: http://L4GG.org/TPS-Ukraine
Отримання TPS не надає автоматичного дозволу на роботу. Ви маєте окремо подати Форму І-765 – Заява на дозвіл працевлаштування. Ті, хто має право на отримання дозволу на працевлаштування, можуть подати заяву до подання заяви на TPS або одночасно. Це може сприяти швидшому затвердженню їхнього Дозволу на працевлаштування.
Тільки тому, що особа отримала TPS не надає їй права на будь які пільги чи допомогу від держави. Однак, деякі особи можуть мати право на отримання певних пільг, якщо вони вже мають певний юридичний статус або якщо вони схвалені на певний юридичний статус, поки вони мають TPS.
Українські громадяни (та деякі особи не громадяни України, які проживали в Україні) яким Міністерство внутрішньої безпеки США надали чи нададуть гуманітарний дозвіл на в’їзд -можуть претендувати на деякі державні пільги. Ці пільги можуть включати готівкову допомогу через Тимчасову допомогу сім’ям, що її потребують (Temporary Assistance for Needy Families (TANF)) або Додаткові соціальні виплати (Supplemental Security Income), медичне страхування через Medicaid та допомогу продуктами харчування через Програму додаткової допомоги з харчуванням (Supplemental Nutrition Assistance Program, SNAP). Якщо ви не підпадаєте під дію цих програм, ви можете претендувати на державні пільги від вашого штату або від агенства, що займається біженцями у вашому штаті. Ці пільги можуть включати готівкову допомогу, медичні огляди, допомогу з працевлаштуванням та інші послуги.
Для більш детальної інформації, пройдіть за посиланням: https://www.acf.hhs.gov/orr/fact-sheet/benefits-ukrainian-humanitarian-parolees.
Деякі штати чи муніципалітети пропонують непостійним резидентам деякі пільги, в залежності від правового статусу особи. Необхідно проконсультуватися з кожним штатом чи муніципалітетом окремо щодо надання пільг.
Кожен штат також має свої закони щодо водійських посвідчень. Деякі штати дозволяють водіям з закордонними посвідченнями керувати автівками на законних підставах протягом року. Інші штати дозволяють непостійним резидентам подати на гостьове посвідчення, здавши екзамен та придбавши страхування. Зауважте, що тимчасове або гостьове водійське посвідчення не обов’язково кваліфікується як форма посвідчення особи, видана державою.
TPS автоматично не надає особі шляху до громадянства чи юридичного постійного резидентства (грін-карта). Однак особа зі статусом TPS, яка в іншому випадку має право на постійне проживання, може подати заяву на отримання цього статусу. Аналогічно, особа, яка отримує право подати заявку на постійне проживання, поки вона має TPS (наприклад, якщо вона одружується з громадянином США або постійним жителем), може подати заяву на отримання грін-карти.
Неімміграційні візи
Це залежить від ваших обставин. Найпоширенішими візами для тимчасової поїздки до США є віза B-1 для бізнесу (для відвідування конференції або консультації з діловими партнерами) або віза B-2 для туризму (для відпустки або для відвідування друзів чи родичів). Жодна з цих неімміграційних віз не дозволяє особі працювати в США або отримати постійне місце проживання в США.
Загалом, ні, вам не потрібно мати сім’ю чи родичів в США, щоб подати заяву на отримання неімміграційної візи. Це може варіюватися залежно від типу неімміграційної візи, на яку ви подаєте заяву, оскільки деякі типи сімейних неімміграційних віз вимагають, щоб заявник мав родича у США. Сімейне спонсорство може сприяти іншим типам заяв на неімміграційні візи, навіть якщо сімейні відносини в США не потрібні.
Громадянин США або правовий постійний резидент США (власник грін-карти) може спонсорувати чоловіка/дружину, або дитину (до 21 року) для отримання неімміграційної візи V, якщо було подано клопотання до 21 грудня 2000 року на постійну імміграційну візу за Формою I-130 та клопотанню більше трьох років. Ми зазначаємо, що посольства та консульства США не видавали жодної візи V протягом останніх кількох років, оскільки заявники з датою пріоритету 21 грудня 2000 року або раніше вже змогли подати заявку на імміграційну візу, оскільки їхні дати пріоритету стали поточними.
Родич громадянина США або законного постійного резидента (власника грін-карти) може подати заяву на отримання неімміграційної візи в консульстві США, розташованому в країні, де вони зараз проживають. Український заявник на візу може вказати свого родича в США, який є громадянином або законним постійним резидентом у своїй заяві на отримання неімміграційної візи. Надання документів, які підтверджують, що візит є тимчасовим (тобто для участі у весіллі чи церемонії випуску), і що іммігранту під час тимчасового візиту буде надано фінансову підтримку, допоможе посилити заявку на неімміграційну візу.
Заявник повинен продемонструвати міцні постійні зв’язки зі своєю батьківщиною, коли подає заявку на отримання неімміграційної візи, наприклад візи B-1/B-2. Держепартамент США зазанчив, що ця умова стосується навіть тих громадян України, які тікають від війни. Згідно чинного законодавства, якщо заявник не може продемонструвати свій намір повернутися до свого місця проживання за кордоном після зазначеного візиту до США, його заява має бути відхилена. Незважаючи на те, що деяким заявникам це може бути важко продемонструвати на даний момент, ця вимога надати докази наміру повернутися на батьківщину залишається в силі.
Підтвердженням наміру повернутися можуть бути лист від роботодавця, нещодавня зарплата з роботи, орендована квартира або будинок у їхній рідній країні, навчання в учбовом закладі або присутність близьких родичів у рідній країні. Інші докази, які можуть вказувати на тимчасову мету поїздки, наприклад, відвідування весілля, похорону чи іншої події, також можуть бути корисними.
Особа, яка має туристичну або гостьову візу (B1/B2), не має права найматися на роботу або працювати в США. Порушення умов своєї туристичної або гостьової візи (B-1 або B-2), включно з перебуванням в США за межами дозволеного терміну дії, може призвести до серйозних імміграційних наслідків, включаючи звинувачення імміграційними органами США у зловживанні вашою туристичною/гостьовою візою. Це може призвести до відмови у майбутніх заявах на імміграцію.
Якщо ви приїхали до США як турист, ви можете спробувати подати заяву на зміну статусу, якщо роботодавець із США готовий підтримати вас для отримання візи для працевлаштування.
Уряд США не пропонує жодних пільг чи фінансової допомоги особам, які перебувають тут за туристичною/гостьовою візою B1/B2. Ця віза не призначена для тих, хто хоче отримати постійне місце проживання або в’їжджає до США з гуманітарних міркувань. Можливо, деякі муніципалітети мають ресурси для осіб, які перебувають у США за візами В1/В2 та відповідають певним критеріям, таким як бідність або мають неповнолітніх дітей.
Деякі приватні чи некомерційні організації можуть запропонувати особам допомогу з харчуванням, житлом або предметами першої необхідності під час їхнього візиту до США. Частковий список можна знайти нижче у розділі “додаткові питання” та за посиланням: https://www.refugees.novaukraine.org/
США дозволили громадянам України, які прибули до США 11 квітня 2022 року або раніше та постійно перебували в США з цієї дати, подавати заявки на отримання статусу тимчасового захисту (TPS). Ви матимете можливість подати заяву на отримання статусу тимчасового захисту TPS, щойно директиву з інструкціями буде опубліковано. Громадяни України, які прибули до США після 11 квітня 2022 року не мають права на TPS. Наразі українці можуть підписатися, щоб отримувати сповіщення про наявність реєстрації. Будь ласка, перегляньте розділ вище, щоб дізнатися більше про TPS.
Громадяни України, які законно проживають у США, також можуть подати запит на продовження статусу, заповнивши форму I-539 та пояснивши, чому вони не можуть повернутися в Україну. Будь ласка, зверніть увагу, що під час подачі I-539 вас запитають, чи працювали ви в Сполучених Штатах без дозволу, чи порушили ви умови свого неімміграційного статусу, і чи матимете ви фінансову підтримку без роботи.
Імміграційні візи та постійне проживання в США
Як правило, існують три типи імміграційних віз, які можуть надати шлях до постійного проживання та переселення до США:
- яка спонсорується сім’єю
- яка спонсорується роботодавцем (тут ми не вдаємося у подробиці по цьому типу), і
- гуманітарна (розглянуто вище у розділі про надання притулку та статусу біженця).
Кожна заява розглядається індивідуально і час її обробки може варіюватися. Зауважте, що через колосальне відставання, яке існувало до війни, заявники можуть чекати на схвалення місяцями або навіть роками.
Існує дві категорії імміграційних віз для членів родини: близькі родичі та преференційна сімейна імміграція.
Імміграційні візи для близьких родичів засновані на близьких сімейних стосунках з громадянами Сполучених Штатів (не з правовими резидентами). Кількість іммігрантів у цих категоріях не обмежується кожного фінансового року. «Близький родич» для імміграційних цілей – це один із наступних:
- Чоловік/дружина громадянина США (включаючи одностатеві шлюби)
- Неодружені діти громадян США (до 21 року)
- Сироти, усиновленні громадянами США за кордоном
- Сироти, яких усиновлять громадяни США
- Батьки громадян США (громадянину США має виповнитися 21 рік)
Незважаючи на те, що наречений(е) не підпадає під жодну з перерахованих вище категорій, громадянин США може подати заяву на отримання нареченого(ї) за допомогою іншої процедури отримання візи. Правовий резидент не може подати заяву на нареченого(ї).
Імміграційні візи преференційної сімейної імміграції доступні для певних, більш віддалених сімейних стосунків з громадянами США, а також деякі зазначені відносини з постійними правовими резидентами.
Кількість таких віз обмежена для кожного фінансового року. До родичів із «сімейними преференціями» для імміграційних цілей належать:
- Неодружений син чи дочка (віком 21 рік і старше) громадянина США та його/її неповнолітні діти.
- Одружений син чи дочка (віком 21 рік і старше) громадянина США, включно з його/її чоловіком/дружиною та неповнолітніми дітьми.
- Брат чи сестра громадянина США, включно з їх/її чоловіком/дружиною та неповнолітніми дітьми, за умови, що громадянину США виповнився 21 рік.
- Чоловіки/дружини постійних правових резидентів США.
- Діти постійних правових резидентів США (до 21 року)
- Неодружені діти (старші 21 року) постійних правових резидентів США.
Зауважте, що бабусі, дідусі, тітки, дядьки, племінниці, племінники та двоюрідні брати не можуть спонсорувати родича для імміграційної візи.
Додаткові запитання про імміграцію до США
Уряд США не пропонує жодних пільг чи фінансової допомоги особам, які перебувають у країні за туристичною/гостьовою візою B1/B2. Ця віза не призначена для тих, хто хоче отримати постійне місце проживання або в’їжджає в США з гуманітарних міркувань. Можливо, деякі муніципалітети мають ресурси для жителів США, які відповідають певним критеріям, таким як бідність або мають неповнолітніх дітей.
Деякі приватні чи некомерційні організації можуть запропонувати особам допомогу в харчуванні, житлі чи предметах першої необхідності під час їхнього візиту до США. Ось неповний список організацій та громадських груп, які допомагають переміщеним українцям у США:
Чикаго: https://t.me/chicagohelpukrainians
Флорида: https://t.me/florida_dopomoga
Нью-Йорк: https://t.me/ukraniansinnewyork
Сіетл: https://t.me/ukrainianseattle
Нью-Джерсі: https://t.me/USAwithUA
Коннектикут: https://t.me/cthelpukrainians
Міннесота: https://t.me/helpukrainianinmn
Майамі: https://t.me/helpforukrainianinmiami
Католицькі благодійні організації (англійською): https://www.catholiccharitiesusa.org/
Партнери з переселення HIAS (англійською): https://www.hias.org/what/resettlement-partners
Лютеранська служба імміграції та біженців (англійською): https://www.lirs.org/assistance-for-refugees-and-siv-applicants/
Ресурси Nove Ukraine: https://www.refugees.novaukraine.org/
Тимчасове житло – Я можу допомогти (
виберіть мову внизу справа): https://icanhelp.host/
Тимчасове житло – Ukraine Take Shelter (англійською): https://www.ukrainetakeshelter.com
Тимчасове житло – Airbnb: https://novaukraine.org/airbnb/
Створено Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET) для осіб, які тікають з України. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційній урядовій сторінці (англійською): https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/ukraine-measures/cuaet.html
Щоб отримати вичерпну інформацію про імміграцію для тих, хто постраждав від ситуації в Україні, перегляньте інші офіційні державні ресурси:
https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/ukraine-measures.html (майже все англійською)
Будь ласка, перегляньте цей веб-сайт для отримання ресурсів про імміграцію до Європи (англійською): https://ukrainetaskforce.org/europe/