Особи не можуть звертатися безпосередньо до Сполучених Штатів про надання в’їзду біженця.

Особи, визначені УВКБ ООН як біженці та потребують переселення до США, направляються до Державного департаменту США, задля визначення можливості претендувати на в’їзд через Програму прийому біженців США. Для деяких категорій в’їзду біженців ви маєте отримати направлення безпосередньо від посольства США, розташованого в країні вашого поточного перебування.

Отримавши направлення, вам допоможуть із заповненням заяви, після чого, за кордоном, представник Служби громадянства та імміграції США (USCIS) проведе з вами співбесіду, де і визначить, чи маєте ви право на переселення як біженець. Кожного заявника перевіряють, щоб визначити, чи відповідає він/вона одному з трьох пріоритетів США для в’їзду біженців:

Пріоритет перший: Особи, які потребують серйозного захисту, або ті, для кого не існує іншого довготривалого рішення. Зверніть увагу: Цей клас пріоритету надається рідко.

Пріоритет другий: групи, спеціально відібрані Державним департаментом для групового звернення. Сюди входять особи з деяких визначених країн, що були ідентифіковані як ті, що мають «особливе занепокоєння» для Сполучених Штатів, а також особи певних релігійних груп, що традиційно зазнавали утисків у своїх країнах. Наразі Україна не визначена, як країна другого пріоритету.

Пріоритет третій: родичі (батьки, подружжя або неодружені діти до 21 року) біженців, які вже переселилися до Сполучених Штатів.