USCIS дозволяє українцям, які в’їжджають на умовно-дострокове звільнення з гуманітарних причин, подавати форму I-765, заявку на дозвіл на працевлаштування (EAD), онлайн, щойно їм буде дозволено в’їзд. Подаючи заявку онлайн, гуманітарні умовно-достроково звільнені отримають перевагу від пріоритетної обробки та швидше отримають дозвіл на працевлаштування.

Хоча USCIS не надає приблизний час обробки, українці, які подають онлайн, можуть отримати EAD протягом 1-2 місяців. Українці, які звертаються поштою, можуть отримати EAD протягом 1-3 місяців. Рекомендується, щоб українці, які мають право подати заявку онлайн, подали форму I-765 онлайн.

Починаючи з 21 листопада 2022 року українцям, які в’їхали до Сполучених Штатів за умови умовно-дострокового звільнення за гуманітарними обставинами, не потрібно чекати, поки USCIS опрацює їх заявку I-765, перш ніж отримати право працювати протягом перших 90 днів найму роботодавцем. Але їм знадобиться офіційний дозвіл на працевлаштування, щоб продовжувати працювати після перших 90 днів найму.

Важливо розуміти, що офіційний дозвіл на працевлаштування (EAD) не обов’язково надається всім заявникам. Кожна заявка розглядається окремо на основі причини подання заявки, тривалості часу, протягом якого заявнику було схвалено залишатися в США, та інших факторів.