Українці, які були конкретно визначені як близькі родичі у США, можуть мати право подати заяву на отримання статусу постійного жителя (Application for Adjustment of Status to Permanent Resident) Perчерез сімейні імміграційні візи. Члени сім’ї США повинні бути громадянами США або законними постійними жителями (LPR) (власники грін-картки).

Існує два типу сімейних шляхів до постійного місця проживання:

  1. Візи для найближчих родичів громадян США
  2. Візи для громадян США/LPR Family Preference

Допустимі категорії

Імміграційні візи найближчих родичів (громадян США) не мають обмежень щодо річної кількості віз, які можуть бути видані. Час обробки швидший, але придатні категорії вузькі. Українці можуть отримати кваліфікацію, якщо вони:

  • Українська дружина/чоловік громадянина/громодянки США;
  • Неодружена українська дитина до 21 року громадянина США; або
  • Батьки-українці дитини-громадянина США (якщо дитині-громадянину США не менше 21 року).

Таким чином, українці можуть претендувати на отримання візи найближчих родичів, якщо вони мають наступних найближчих родичів у Сполучених Штатах:

  • Дружина/Чоловік громадянина США;
  • Батьки громадяни США (тільки якщо українська дитина до 21 року та неодружена);
  • Дитина громадянина США віком від 21 року.

Дивіться тут для отримання додаткової інформації: https://www.uscis.gov/green-card/green-card-eligibility/green-card-for-immediate-relatives-of-us-citizen

Сімейні переваги (громадянин США або законний постійний житель (LPR))

Імміграційні візи мають обмежену кількість віз, доступних щороку. Обробка займає набагато більше часу, ніж для найближчих родичів громадянина США — може тривати роки. Категорії сімейних переваг:

  • Перша перевага (F1) – українські незаміжні сини та доньки (від 21 року) громадян США;
  • Друга перевага (F2A) – українське подружжя та діти (неодружені та віком до 21 року) законних постійних мешканців США;
  • Друга перевага (F2B) – українські неодружені сини та доньки (віком від 21 року) законних постійних мешканців США;
  • Третя перевага (F3) – українці, одружені сини та дочки громадян США;
  • Четверта перевага (F4) – українські брати та сестри громадян США (якщо громадянину США 21 рік і більше).

Таким чином, українці, які мають одного з наведених нижче родичів у США, можуть отримати кваліфікацію через категорію сімейних переваг:

  • Громадянин США, батько/мати громадянина України (якщо українцю не менше 21 року);
  • Громадянин США, свекруха/тесть громадянина України (якщо українець не молодший 21 року та перебуває у шлюбі з сином/донькою громадянина США);
  • Брат/сестра громадянина США віком від 21 року;
  • Дружина/Чоловік українця законного постійного резидента США;
  • Один із батьків законного постійного мешканця США – українця (якщо дитині в США менше 21 року);
  • Один із батьків законного постійного мешканця США – українця (якщо дитина в США одружена та віком від 21 року).

Дивіться тут для отримання додаткової інформації: https://www.uscis.gov/green-card/green-card-eligibility/green-card-for-family-preference-immigrants

Процес подачі заявки

Першим кроком у спонсоруванні українського родича є подання родичем із США форми I-130 «Петиція щодо родича-іноземця». Це встановлює кваліфікаційний зв’язок між заявником (громадянином США/законним постійним мешканцем) та бенефіціаром (українським членом родини, який буде спонсоруватися). Подача петиції створює місце в черзі на візу для українського члена сім’ї.

Після того як USCIS отримає цю петицію, USCIS призначає дату пріорітету з підтвердженням або сповіщенням про отримання. Тоді член сім’ї бенефіціара повинен буде чекати своєї черги, щоб отримати візу, коли настане дата пріоритету. Якщо український бенефіціар є родичем за сімейними перевагами, кількість віз на рік буде обмежена певною кількістю, визначеною Конгресом.

Наприклад, четверта (F4) сімейна категорія «Брати та сестри дорослих громадян США» надає лише 65 000 віз на рік. Тому для отримання візи може знадобитися кілька років. Поточні візи, доступні для заявників категорії «Брати та сестри», мають дату пріоритету (тобто петиції від спонсорів були подані) до березня 2007 року.

Після того, як дата пріоритету бенефіціара буде вказана у візовому бюлетені, який публікується щомісяця, він може подати заяву на отримання візи. Якщо на той час вони все ще перебувають у США, вони повинні подати форму I-485 «Заяву на отримання статусу постійного жителя» (Application for Adjustment of Status to Permanent Resident), щоб подати заявку на грін-карту. Їм потрібно буде додати копію форми I-797, повідомлення про схвалення або отримання петиції за формою I-130, поданої від їх імені, а також усі необхідні документи та свідчення під присягою, перелічені тут: https://www.uscis.gov/green-card/green-card-eligibility/green-card-for-family-preference-immigrants.

Якщо на той час заявник перебуває за межами США, Національний візовий центр (NVC) сповістить прохача та бенефіціара, коли петиція буде отримана, а також коли номер імміграційної візи стане доступним. Вони також повідомлять бенефіціара, коли він повинен подати плату за обробку імміграційної візи та підтверджуючу документацію. Потім бенефіціар призначить співбесіду в консульстві США. Консульство опрацює справу та вирішить, чи має бенефіціар право на імміграційну візу. Якщо їм нададуть візу, вони зможуть приїхати до США, пройти перевірку, сплатити збір за оформлення грін-карти та отримати грін-карту поштою.

Українці з гуманітарним паролем можуть подати заяву як на зміну статусу, так і на інші імміграційні статуси чи захист. Щоб дізнатися більше про інші шляхи зміни/коригування статусу, перегляньте розділ Поширені запитання на тему Імміграції та прокрутіть униз до розділу «Іміграційні візи та постійне проживання в США».

Будь ласка, зверніть увагу, що розгляд деяких заявок на зміну статусу може тривати роками, і їх схвалення не гарантується. Тому українцям, чий термін гуманітарного пароля закінчується протягом наступних 1-2 років, рекомендується вивчити додаткові канали, якщо вони бажають залишитися в Сполучених Штатах.

Зображення заголовка від kjpargeter